BİZ KİMİZ ?

www.kutahyacinisanayi.com yerelden evrensele, geçmişten geleceğe uzanan bir yolda ilerlerken, geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlamak, ürünlerini, kendine özgü yüksek pişirim, astar tekniği ile çininin yüzeyinde resimsel bir dekorlama tarzı ile yalın bir anlatımla sunmak amacındadır. Bir başka deyişle geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlayarak yaşadığımız evden çalıştığımız iş yerine kadar pek çok mekânı sanatsal öneme sahip milli değerlerimizle buluşturmak amacındadır.

323232

www.kutahyacinisanayi.com ürün kalitesinin temel taşları arasında, renk ve desenlerin algılanabilmesi, yüzeyde kusur olmaması, uygulandığı mekanda performansını uzun süre devam ettirebilmesi, çok kolay temizlenebilir olması, ve kir tutmaması, estetik anlamda kusursuz olması, neşeli ve enerjik mekanlar yaratması gibi unsurlar yer alır.

www.kutahyacinisanayi.com 'un sanatsal macerası, farklı beğenilere seslenebilecek, geçmişten gelen kültürümüzü yaşatacak ve gelecekteki nesillere her biri antika değerinde eserler olarak kalacak olan ürün çeşitliliğine ulaşana kadar sürer.

Geleneksel Türk Sanatlarından biri olan çini sanatı, cami, köşk, saray, çeşme, türbe gibi tarihi ve sanatsal değeri olan pek çok yapının iç ve dış süslemelerinde vede ‘Gelenekten Geleceğe Yapıları Mimarisi Projesi’ kapsamında kimliksiz, kişiliksiz ve estetikten yoksun binaların yerine, estetik ve milli kültür motifleriyle bezenmiş yapıların yer alması da www.kutahyacinisanayi.com ile hayat buluyor.